Athenestraat 61 2034EA Haarlem

Athenestraat 61
2034EA Haarlem, Stedenbuurt-west

€835,91

Per maand

Interesse in dit type woning?

Ontvang direct bericht als er nieuwe woningen beschikbaar komen die bij uw woonwensen passen.

Meld je aan voor woningalerts

Gratis en vrijblijvend

Historische informatie

Deze huurwoning was beschikbaar voor reacties van 09-12-2025 tot 15-12-2025. Deze woning is niet meer beschikbaar voor nieuwe reacties.

🏠

26m²

Woonoppervlakte

🛏️

1

Kamers

In ontwikkeling

Status

🌟

A+++

Energielabel

Nieuw wooncomplex aan de Athenestraat: samen wonen, samen leven
Aan de Athenestraat in Haarlem wordt een bijzonder wooncomplex gebouwd waar mensen met verschillende achtergronden samen een gemeenschap vormen. In dit project, dat draait om Gemengd Wonen, komen bewoners met en zonder begeleiding samen onder één dak. Het doel? Een veilige, inclusieve en betrokken woonomgeving creëren waarin iedereen zich thuis voelt.

 Wat maakt dit complex uniek?

  • Diversiteit in bewoners: 30% van de woningen is bestemd voor (ex-)dak- en thuisloze bewoners, 50% regulier, 20% voor community builders die actief bijdragen aan de leefbaarheid, en de overige woningen voor reguliere huurders.
  • Een plek voor ontmoeting: Het complex beschikt over een gemeenschappelijke ruimte waar bewoners elkaar kunnen ontmoeten, activiteiten kunnen organiseren en samenbouwen aan een hechte buurt.
  • Begeleiding en ondersteuning: Het Leger des Heils biedt begeleiding aan bewoners die dat nodig hebben, terwijl Buurts ondersteuning biedt aan de community builders. Zo zorgen we samen voor een prettige en zorgzame woonomgeving.
  • Pilotproject met impact: De Athenestraat is het eerste project in Haarlem dat volledig volgens de uitgangspunten van Gemengd Wonen is opgezet. De ervaringen uit dit project dienen als voorbeeld voor toekomstige initiatieven in de stad.

Waarom kiezen voor de Athenestraat?
Wonen aan de Athenestraat betekent meer dan alleen een dak boven je hoofd. Je wordt onderdeel van een gemeenschap waarin mensen naar elkaar omkijken, elkaar ondersteunen en samen zorgen voor een fijne leefomgeving. Of je nu op zoek bent naar rust, verbinding of juist een actieve rol in de buurt: hier vind je jouw plek.

 Over de studio

  • De studio is 26,5 m².
  • Je hebt een eigen badkamer van 3,6 m².
  • Je hebt een eigen keuken.
  • Je kookt elektrisch.
  • Er is vloerverwarming.
  • Er is geen aparte berging.
  • De studio heeft geen eigen buitenruimte

(kijk voor meer info op de bijgevoegde tekeningen en artist impressions)

 In het gebouw

  • Een gezamenlijke ruimte om samen te komen.
  • Een fietsenstalling binnen.

Algemeen

  • Jongerencontract met behoudt van je zoekduur – tijdelijk max. 5 jaar
  • Bij toewijzing houden we de woning voor jou gereserveerd. Hiervoor teken je een intentieovereenkomst en betaal je € 140. (Wordt verrekend met de huur in de toekomst)

Belangrijk om te weten
Je kiest/accepteert de woning op basis van de informatie in deze advertentie. Je kunt de woning niet eerst bezichtigen, het wordt nog gebouwd. Ben je de toegewezen kandidaat? Dan krijg je een uitnodiging voor een kijk- en meetdag. Het gebouw is klaar in het eerste kwartaal van 2026.
Op het overzicht zie je waar de woning zich bevindt.

📋 Specificaties

Type

Woonruimte

Soort woning

Galerijflat

Verdieping

1

Lift

❌ Nee

🏠 Vertrekken

Badkamer/toilet 1x (4m²)
Woon-/slaapkamer 1x (22m²)

💰 Prijsopbouw

Subsidiabele servicekosten €17,75
Niet subsidiabele servicekosten €14,20
Warmte €121,00

📍 Locatie

Kaart laden...

🚉

OV

5 min lopen naar station

🏬

Winkels

2 min lopen

🏫

Scholen

Meerdere binnen 1km

🌳

Park

10 min lopen

✅ Selectiecriteria

is kleiner of gelijk aan 1
Voor de inkomenseisen die voor deze woning gelden verwijzen wij u naar de pagina Passend toewijzen
tot 28 jaar
Meld je aan