Huurprijzen sociale huur in Alphen aan den Rijn
Gemiddeld € 975 per maand voor een sociale huurwoning in Alphen aan den Rijn.
Huurprijs in Alphen aan den Rijn in het kort
- Gemiddelde huur
- € 975
- Laagste - hoogste huur
- € 775 - € 1.287
- Gemiddelde oppervlakte
- -
- Aanbiedingen sinds 2017
- 54
De gemiddelde huur in Alphen aan den Rijn is € 262 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713. Bekijk het actuele huuraanbod in Alphen aan den Rijn of lees meer over huurwoningen in Alphen aan den Rijn. Landelijke cijfers vind je op de pagina huurprijzen in Nederland.
Bron: aanbod van woningcorporaties en verhuurders op Verhuur-pagina.nl. Het gaat om vraaghuur (de huur waarvoor een woning wordt aangeboden), niet om de huur van zittende huurders.
De aantallen zijn alle aanbiedingen in onze gegevens sinds 2017, dus ook woningen die al verhuurd zijn. Het zijn niet de woningen die nu beschikbaar zijn. Huurprijzen onder € 200 laten we weg omdat het meestal invoerfouten zijn.
Gegevens bijgewerkt: 06-11-2026
Huurprijsontwikkeling per jaar
Volgens de aanbiedingen 2017 tot en met 2018 is de gemiddelde huur gedaald van € 1.023 naar € 931 per maand.
| Jaar | Gemiddelde huur | € per m² | Aanbiedingen |
|---|---|---|---|
| 2017 | € 1.023 | - | 22 |
| 2018 | € 931 | - | 30 |
Huurprijs per type woning
| Type woning | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| Galerijflat | € 950 | - | 15 |
| Tussenwoning | € 955 | - | 11 |
| Hoekwoning | € 963 | - | 10 |
Huurprijzen per wijk in Alphen aan den Rijn
De aantallen zijn alle aanbiedingen sinds 2017, ook al verhuurde woningen. Op de wijkpagina zie je het huidige aanbod en eerder aangeboden woningen.
| Wijk | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| Kerk en Zanen | € 1.022 | 21 |
| Ridderveld | € 942 | 19 |
| Oudshoorn | € 836 | 5 |
| Zegersloot | € 905 | 4 |
| Hoorn | € 1.287 | 3 |
| Hoge Zijde | € 818 | 2 |
Huurprijzen per buurt in Alphen aan den Rijn
De buurten met de meeste aanbiedingen sinds 2017. Waar er woningen in die buurt te zien zijn, linkt de buurt naar het huurwoningaanbod.
| Buurt | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| Componistenbuurt-Noord | € 940 | - | 18 |
| Vroonhoevebuurt | € 1.027 | - | 8 |
| Polderpeil-West | € 1.026 | - | 8 |
| Europaplein | € 1.008 | - | 5 |
| Stromenbuurt | € 836 | - | 5 |
| Paddestoelenbuurt | € 905 | - | 4 |
| Bedrijventerrein Rijnhaven-Oost | € 1.287 | - | 3 |
| Paradijslaan | € 818 | - | 2 |
| Planetenbuurt-Zuid | € 975 | - | 1 |
Woningcorporaties met de meeste aanbiedingen
| Woningcorporatie | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| (vervallen) Woonforte | € 975 | 54 |
Methodologie
Gebaseerd op 54 gepubliceerde huuraanbiedingen van woningcorporaties tussen 2017 en 2019. We tellen de bruto huur per maand; parkeerplaatsen en onrealistische waardes (onder € 200 of boven € 5.000) zijn uitgesloten. Huur per m² is alleen berekend voor woningen met een bekende oppervlakte. Het zijn aanbodprijzen en dus geen gemiddelde van alle lopende huurcontracten.
Veelgestelde vragen
- Wat is de gemiddelde huurprijs in Alphen aan den Rijn?
- De gemiddelde bruto huur van sociale huurwoningen in Alphen aan den Rijn is € 975 per maand, gebaseerd op 54 huuraanbiedingen.
- Is huren in Alphen aan den Rijn duurder dan het landelijk gemiddelde?
- De gemiddelde huur in Alphen aan den Rijn is € 262 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713 per maand.
- In welke buurt in Alphen aan den Rijn zijn de meeste huurwoningen aangeboden?
- In Componistenbuurt-Noord zijn de meeste huuraanbiedingen gepubliceerd (18 sinds 2017), met een gemiddelde huur van € 940 per maand.
Verder kijken
Bekijk alle huurwoningen in Alphen aan den Rijn →
Huurprijzen in andere steden
Reageer snel op nieuwe huurwoningen
Reageer als eerste