Huurprijzen sociale huur in Utrecht
Gemiddeld € 776 per maand (€ 13,46 per m²) voor een sociale huurwoning in Utrecht.
Huurprijs in Utrecht in het kort
- Gemiddelde huur
- € 776
- Laagste - hoogste huur
- € 210 - € 2.750
- Gemiddelde oppervlakte
- 63 m²
- Aanbiedingen sinds 2017
- 16.034
De gemiddelde huur in Utrecht is € 63 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713. Bekijk het actuele huuraanbod in Utrecht of lees meer over huurwoningen in Utrecht. Landelijke cijfers vind je op de pagina huurprijzen in Nederland.
Bron: aanbod van woningcorporaties en verhuurders op Verhuur-pagina.nl. Het gaat om vraaghuur (de huur waarvoor een woning wordt aangeboden), niet om de huur van zittende huurders.
De aantallen zijn alle aanbiedingen in onze gegevens sinds 2017, dus ook woningen die al verhuurd zijn. Het zijn niet de woningen die nu beschikbaar zijn. Huurprijzen onder € 200 laten we weg omdat het meestal invoerfouten zijn.
Gegevens bijgewerkt: 05-11-2026
Huurprijsontwikkeling per jaar
Volgens de aanbiedingen 2022 tot en met 2026 is de gemiddelde huur gestegen van € 721 naar € 920 per maand.
| Jaar | Gemiddelde huur | € per m² | Aanbiedingen |
|---|---|---|---|
| 2022 | € 721 | € 13,71 | 2.538 |
| 2023 | € 766 | € 13,99 | 2.607 |
| 2024 | € 785 | € 13,09 | 2.811 |
| 2025 | € 867 | € 13,65 | 1.107 |
| 2026 | € 920 | € 14,39 | 444 |
Huurprijs per type woning
| Type woning | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| Galerijflat | € 758 | 59 m² | 6.160 |
| Portiekflat | € 810 | 62 m² | 4.149 |
| Tussenwoning | € 818 | 78 m² | 1.713 |
| Corridorflat | € 742 | 45 m² | 1.141 |
| Benedenwoning | € 719 | 58 m² | 1.017 |
| Maisonnette | € 793 | 78 m² | 712 |
| Bovenwoning | € 750 | 67 m² | 566 |
| Eindwoning | € 736 | 68 m² | 248 |
Huurprijzen per wijk in Utrecht
De aantallen zijn alle aanbiedingen sinds 2017, ook al verhuurde woningen. Op de wijkpagina zie je het huidige aanbod en eerder aangeboden woningen.
| Wijk | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| Wijk 08 Zuidwest | € 769 | 2.997 |
| Wijk 09 Leidsche Rijn | € 763 | 2.864 |
| Wijk 07 Zuid | € 759 | 2.548 |
| Wijk 03 Overvecht | € 818 | 2.316 |
| Wijk 02 Noordwest | € 754 | 2.206 |
| Wijk 01 West | € 733 | 919 |
| Wijk 04 Noordoost | € 783 | 872 |
| Wijk 05 Oost | € 837 | 818 |
| Wijk 06 Binnenstad | € 849 | 493 |
| € 653 | 1 |
Huurprijzen per buurt in Utrecht
De buurten met de meeste aanbiedingen sinds 2017. Waar er woningen in die buurt te zien zijn, linkt de buurt naar het huurwoningaanbod.
| Buurt | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| Leeuwesteyn | € 652 | 40 m² | 826 |
| Leidsche Rijn-Centrum | € 779 | 58 m² | 717 |
| Transwijk-Zuid | € 771 | 58 m² | 666 |
| Vechtzoom-zuid | € 817 | 67 m² | 634 |
| Kanaleneiland-Zuid | € 791 | 70 m² | 601 |
| Kanaleneiland-Noord | € 734 | 60 m² | 579 |
| Nieuw Hoograven-Zuid | € 794 | 67 m² | 567 |
| Tolsteeg en Rotsoord | € 797 | 57 m² | 547 |
| Neckardreef en omgeving | € 798 | 63 m² | 533 |
| Ondiep | € 742 | 64 m² | 524 |
Woningcorporaties met de meeste aanbiedingen
| Woningcorporatie | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| Woonin | € 725 | 7.543 |
| Portaal Utrecht | € 792 | 3.671 |
| BO-EX | € 741 | 2.352 |
| SSH | € 859 | 832 |
| StartHousing | € 1.420 | 514 |
| Jebber | € 726 | 448 |
| REBO namens Habion | € 751 | 187 |
| Woonzorg Utrecht | € 857 | 90 |
| Cazas Wonen | € 698 | 83 |
| Overige aanbieders regio Utrecht | € 730 | 63 |
Methodologie
Gebaseerd op 16.034 gepubliceerde huuraanbiedingen van woningcorporaties tussen 2017 en 2027. We tellen de bruto huur per maand; parkeerplaatsen en onrealistische waardes (onder € 200 of boven € 5.000) zijn uitgesloten. Huur per m² is alleen berekend voor woningen met een bekende oppervlakte. Het zijn aanbodprijzen en dus geen gemiddelde van alle lopende huurcontracten.
Veelgestelde vragen
- Wat is de gemiddelde huurprijs in Utrecht?
- De gemiddelde bruto huur van sociale huurwoningen in Utrecht is € 776 per maand, gebaseerd op 16.034 huuraanbiedingen.
- Is huren in Utrecht duurder dan het landelijk gemiddelde?
- De gemiddelde huur in Utrecht is € 63 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713 per maand.
- Hoeveel vierkante meter krijg je voor je huur in Utrecht?
- Een gemiddelde huurwoning in Utrecht is 62,7 m² groot, wat neerkomt op gemiddeld € 13,46 per m² per maand.
- In welke buurt in Utrecht zijn de meeste huurwoningen aangeboden?
- In Leeuwesteyn zijn de meeste huuraanbiedingen gepubliceerd (826 sinds 2017), met een gemiddelde huur van € 652 per maand.
Verder kijken
Bekijk alle huurwoningen in Utrecht →
Huurprijzen in andere steden
Reageer snel op nieuwe huurwoningen
Reageer als eerste