Huurprijzen sociale huur in Amstelveen
Gemiddeld € 799 per maand (€ 14,87 per m²) voor een sociale huurwoning in Amstelveen.
Huurprijs in Amstelveen in het kort
- Gemiddelde huur
- € 799
- Laagste - hoogste huur
- € 396 - € 2.500
- Gemiddelde oppervlakte
- 54 m²
- Aanbiedingen sinds 2017
- 1.945
De gemiddelde huur in Amstelveen is € 86 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713. Bekijk het actuele huuraanbod in Amstelveen of lees meer over huurwoningen in Amstelveen. Landelijke cijfers vind je op de pagina huurprijzen in Nederland.
Bron: aanbod van woningcorporaties en verhuurders op Verhuur-pagina.nl. Het gaat om vraaghuur (de huur waarvoor een woning wordt aangeboden), niet om de huur van zittende huurders.
De aantallen zijn alle aanbiedingen in onze gegevens sinds 2017, dus ook woningen die al verhuurd zijn. Het zijn niet de woningen die nu beschikbaar zijn. Huurprijzen onder € 200 laten we weg omdat het meestal invoerfouten zijn.
Gegevens bijgewerkt: 05-11-2026
Huurprijsontwikkeling per jaar
Volgens de aanbiedingen 2022 tot en met 2026 is de gemiddelde huur gestegen van € 761 naar € 945 per maand.
| Jaar | Gemiddelde huur | € per m² | Aanbiedingen |
|---|---|---|---|
| 2022 | € 761 | € 12,96 | 289 |
| 2023 | € 788 | € 16,75 | 458 |
| 2024 | € 856 | € 16,73 | 406 |
| 2025 | € 877 | € 15,82 | 124 |
| 2026 | € 945 | € 17,78 | 65 |
Huurprijs per type woning
| Type woning | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| Galerijflat | € 846 | 61 m² | 516 |
| Bovenwoning | € 817 | 56 m² | 363 |
| Tussenwoning | € 800 | 71 m² | 264 |
| Portiekflat | € 846 | 41 m² | 256 |
| Portiekwoning | € 610 | 45 m² | 167 |
| Benedenwoning | € 720 | 52 m² | 151 |
| Maisonnette | € 782 | 52 m² | 88 |
| Hoekwoning | € 852 | 77 m² | 70 |
Huurprijzen per wijk in Amstelveen
De aantallen zijn alle aanbiedingen sinds 2017, ook al verhuurde woningen. Op de wijkpagina zie je het huidige aanbod en eerder aangeboden woningen.
| Wijk | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| Groenelaan | € 828 | 816 |
| Keizer Karelpark | € 698 | 562 |
| Elsrijk | € 889 | 235 |
| Patrimonium | € 713 | 137 |
| Westwijk Zuid | € 890 | 126 |
| Buitengebied Zuid | € 698 | 23 |
| Stadshart | € 871 | 22 |
| Randwijck | € 1.963 | 7 |
| Waardhuizen, Middenhoven | € 1.031 | 5 |
| Bovenkerk - Westwijk Noord | € 994 | 5 |
Huurprijzen per buurt in Amstelveen
De buurten met de meeste aanbiedingen sinds 2017. Waar er woningen in die buurt te zien zijn, linkt de buurt naar het huurwoningaanbod.
| Buurt | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| Watercirkelbuurt | € 804 | 47 m² | 425 |
| Populierenbuurt | € 721 | 55 m² | 205 |
| Augustinuspark | € 678 | 56 m² | 146 |
| Alpen Rondwegbuurt | € 853 | 66 m² | 138 |
| Patrimonium | € 713 | 52 m² | 137 |
| Kringloopbuurt | € 746 | 43 m² | 131 |
| Elsrijk Oost | € 822 | 56 m² | 111 |
| In de Wolkenbuurt | € 983 | 65 m² | 85 |
| Kastanjebuurt | € 683 | 43 m² | 81 |
| Kastelenbuurt | € 807 | 65 m² | 76 |
Woningcorporaties met de meeste aanbiedingen
| Woningcorporatie | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| Eigen Haard | € 765 | 1.721 |
| Woonzorg Amsterdam | € 985 | 206 |
| HousingNet V.O.F. | € 1.869 | 18 |
Methodologie
Gebaseerd op 1.945 gepubliceerde huuraanbiedingen van woningcorporaties tussen 2017 en 2026. We tellen de bruto huur per maand; parkeerplaatsen en onrealistische waardes (onder € 200 of boven € 5.000) zijn uitgesloten. Huur per m² is alleen berekend voor woningen met een bekende oppervlakte. Het zijn aanbodprijzen en dus geen gemiddelde van alle lopende huurcontracten.
Veelgestelde vragen
- Wat is de gemiddelde huurprijs in Amstelveen?
- De gemiddelde bruto huur van sociale huurwoningen in Amstelveen is € 799 per maand, gebaseerd op 1.945 huuraanbiedingen.
- Is huren in Amstelveen duurder dan het landelijk gemiddelde?
- De gemiddelde huur in Amstelveen is € 86 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713 per maand.
- Hoeveel vierkante meter krijg je voor je huur in Amstelveen?
- Een gemiddelde huurwoning in Amstelveen is 54,3 m² groot, wat neerkomt op gemiddeld € 14,87 per m² per maand.
- In welke buurt in Amstelveen zijn de meeste huurwoningen aangeboden?
- In Watercirkelbuurt zijn de meeste huuraanbiedingen gepubliceerd (425 sinds 2017), met een gemiddelde huur van € 804 per maand.
Verder kijken
Bekijk alle huurwoningen in Amstelveen →
Huurprijzen in andere steden
Reageer snel op nieuwe huurwoningen
Reageer als eerste