Huurprijzen sociale huur in Ede
Gemiddeld € 681 per maand (€ 15,91 per m²) voor een sociale huurwoning in Ede.
Huurprijs in Ede in het kort
- Gemiddelde huur
- € 681
- Laagste - hoogste huur
- € 212 - € 1.537
- Gemiddelde oppervlakte
- 66 m²
- Aanbiedingen sinds 2017
- 4.450
De gemiddelde huur in Ede is € 32 lager dan het landelijk gemiddelde van € 713. Bekijk het actuele huuraanbod in Ede of lees meer over huurwoningen in Ede. Landelijke cijfers vind je op de pagina huurprijzen in Nederland.
Bron: aanbod van woningcorporaties en verhuurders op Verhuur-pagina.nl. Het gaat om vraaghuur (de huur waarvoor een woning wordt aangeboden), niet om de huur van zittende huurders.
De aantallen zijn alle aanbiedingen in onze gegevens sinds 2017, dus ook woningen die al verhuurd zijn. Het zijn niet de woningen die nu beschikbaar zijn. Huurprijzen onder € 200 laten we weg omdat het meestal invoerfouten zijn.
Gegevens bijgewerkt: 06-11-2026
Huurprijsontwikkeling per jaar
Volgens de aanbiedingen 2022 tot en met 2026 is de gemiddelde huur gestegen van € 667 naar € 869 per maand.
| Jaar | Gemiddelde huur | € per m² | Aanbiedingen |
|---|---|---|---|
| 2022 | € 667 | € 12,38 | 1.152 |
| 2023 | € 683 | € 10,06 | 690 |
| 2024 | € 702 | € 10,67 | 753 |
| 2025 | € 798 | € 88,09 | 221 |
| 2026 | € 869 | € 79,03 | 90 |
Huurprijs per type woning
| Type woning | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| Galerijflat | € 727 | 66 m² | 1.245 |
| Corridorflat | € 692 | 52 m² | 1.026 |
| Tussenwoning | € 641 | 77 m² | 909 |
| Portiekflat | € 639 | 62 m² | 575 |
| Hoekwoning | € 668 | 84 m² | 181 |
| Bovenwoning | € 706 | 50 m² | 177 |
| Benedenwoning | € 632 | 53 m² | 151 |
| Eindwoning | € 667 | 93 m² | 97 |
Huurprijzen per wijk in Ede
De aantallen zijn alle aanbiedingen sinds 2017, ook al verhuurde woningen. Op de wijkpagina zie je het huidige aanbod en eerder aangeboden woningen.
| Wijk | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| Ede-Veldhuizen | € 717 | 1.137 |
| Ede-Zuid | € 669 | 1.133 |
| Ede-West | € 636 | 771 |
| Ede-Oost | € 703 | 564 |
| Kernhem | € 731 | 313 |
| Maandereng | € 573 | 272 |
| Veluwse Poort | € 756 | 151 |
| Rietkampen | € 632 | 109 |
Huurprijzen per buurt in Ede
De buurten met de meeste aanbiedingen sinds 2017. Waar er woningen in die buurt te zien zijn, linkt de buurt naar het huurwoningaanbod.
| Buurt | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| De Steinen | € 725 | 49 m² | 445 |
| Hoogbouw-Zuid | € 738 | 73 m² | 429 |
| Enka | € 657 | 50 m² | 308 |
| Centrum Ede | € 694 | 63 m² | 286 |
| Bloemenbuurt | € 626 | 63 m² | 277 |
| De Venen en Zanden | € 751 | 76 m² | 256 |
| Reehorst | € 521 | 64 m² | 215 |
| De Dalen | € 776 | 79 m² | 211 |
| Vogelbuurt | € 661 | 68 m² | 205 |
| Uitvindersbuurt | € 704 | 81 m² | 181 |
Woningcorporaties met de meeste aanbiedingen
| Woningcorporatie | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| Woonstede | € 678 | 4.170 |
| Woonzorg Huiswaarts | € 793 | 166 |
| Mooiland Huiswaarts | € 531 | 91 |
| Stichting Woningcorporatie Plicht Getrouw | € 783 | 9 |
| Woonzorg Amsterdam | € 990 | 8 |
| ASR Dutch Core Residential Fund | € 1.007 | 6 |
Methodologie
Gebaseerd op 4.450 gepubliceerde huuraanbiedingen van woningcorporaties tussen 2017 en 2026. We tellen de bruto huur per maand; parkeerplaatsen en onrealistische waardes (onder € 200 of boven € 5.000) zijn uitgesloten. Huur per m² is alleen berekend voor woningen met een bekende oppervlakte. Het zijn aanbodprijzen en dus geen gemiddelde van alle lopende huurcontracten.
Veelgestelde vragen
- Wat is de gemiddelde huurprijs in Ede?
- De gemiddelde bruto huur van sociale huurwoningen in Ede is € 681 per maand, gebaseerd op 4.450 huuraanbiedingen.
- Is huren in Ede duurder dan het landelijk gemiddelde?
- De gemiddelde huur in Ede is € 32 lager dan het landelijk gemiddelde van € 713 per maand.
- Hoeveel vierkante meter krijg je voor je huur in Ede?
- Een gemiddelde huurwoning in Ede is 65,8 m² groot, wat neerkomt op gemiddeld € 15,91 per m² per maand.
- In welke buurt in Ede zijn de meeste huurwoningen aangeboden?
- In De Steinen zijn de meeste huuraanbiedingen gepubliceerd (445 sinds 2017), met een gemiddelde huur van € 725 per maand.
Verder kijken
Bekijk alle huurwoningen in Ede →
Huurprijzen in andere steden
Reageer snel op nieuwe huurwoningen
Reageer als eerste