Huurprijzen sociale huur in Eindhoven
Gemiddeld € 1.024 per maand (€ 16,65 per m²) voor een sociale huurwoning in Eindhoven.
Huurprijs in Eindhoven in het kort
- Gemiddelde huur
- € 1.024
- Laagste - hoogste huur
- € 750 - € 1.480
- Gemiddelde oppervlakte
- 63 m²
- Aanbiedingen sinds 2017
- 21
De gemiddelde huur in Eindhoven is € 311 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713. Bekijk het actuele huuraanbod in Eindhoven of lees meer over huurwoningen in Eindhoven. Landelijke cijfers vind je op de pagina huurprijzen in Nederland.
Bron: aanbod van woningcorporaties en verhuurders op Verhuur-pagina.nl. Het gaat om vraaghuur (de huur waarvoor een woning wordt aangeboden), niet om de huur van zittende huurders.
De aantallen zijn alle aanbiedingen in onze gegevens sinds 2017, dus ook woningen die al verhuurd zijn. Het zijn niet de woningen die nu beschikbaar zijn. Huurprijzen onder € 200 laten we weg omdat het meestal invoerfouten zijn.
Gegevens bijgewerkt: 05-11-2026
Huurprijs per type woning
| Type woning | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| Portiekflat | € 1.028 | 60 m² | 18 |
Huurprijzen per wijk in Eindhoven
De aantallen zijn alle aanbiedingen sinds 2017, ook al verhuurde woningen. Op de wijkpagina zie je het huidige aanbod en eerder aangeboden woningen.
| Wijk | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| Putten | € 974 | 7 |
| Oud-Stratum | € 1.200 | 6 |
| Kortonjo | € 767 | 3 |
| Halve Maan | € 1.178 | 3 |
| Oud-Tongelre | € 800 | 1 |
| Erp | € 850 | 1 |
Huurprijzen per buurt in Eindhoven
De buurten met de meeste aanbiedingen sinds 2017. Waar er woningen in die buurt te zien zijn, linkt de buurt naar het huurwoningaanbod.
| Buurt | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| Kruidenbuurt | € 889 | 47 m² | 6 |
| Looiakkers | € 1.250 | 73 m² | 4 |
| Kerstroosplein | € 767 | 61 m² | 3 |
| Lievendaal | € 1.178 | 63 m² | 3 |
| Joriskwartier | € 1.100 | 95 m² | 2 |
| 't Hofke | € 800 | 60 m² | 1 |
| Burghplan | € 1.480 | 95 m² | 1 |
| Woensel-West | € 850 | 40 m² | 1 |
Woningcorporaties met de meeste aanbiedingen
| Woningcorporatie | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| Orentus Eindhoven | € 1.024 | 21 |
Methodologie
Gebaseerd op 21 gepubliceerde huuraanbiedingen van woningcorporaties tussen 2017 en 2020. We tellen de bruto huur per maand; parkeerplaatsen en onrealistische waardes (onder € 200 of boven € 5.000) zijn uitgesloten. Huur per m² is alleen berekend voor woningen met een bekende oppervlakte. Het zijn aanbodprijzen en dus geen gemiddelde van alle lopende huurcontracten.
Veelgestelde vragen
- Wat is de gemiddelde huurprijs in Eindhoven?
- De gemiddelde bruto huur van sociale huurwoningen in Eindhoven is € 1.024 per maand, gebaseerd op 21 huuraanbiedingen.
- Is huren in Eindhoven duurder dan het landelijk gemiddelde?
- De gemiddelde huur in Eindhoven is € 311 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713 per maand.
- Hoeveel vierkante meter krijg je voor je huur in Eindhoven?
- Een gemiddelde huurwoning in Eindhoven is 63,4 m² groot, wat neerkomt op gemiddeld € 16,65 per m² per maand.
- In welke buurt in Eindhoven zijn de meeste huurwoningen aangeboden?
- In Kruidenbuurt zijn de meeste huuraanbiedingen gepubliceerd (6 sinds 2017), met een gemiddelde huur van € 889 per maand.
Verder kijken
Bekijk alle huurwoningen in Eindhoven →
Huurprijzen in andere steden
Reageer snel op nieuwe huurwoningen
Reageer als eerste