Huurprijzen sociale huur in Heemskerk
Gemiddeld € 738 per maand (€ 9,61 per m²) voor een sociale huurwoning in Heemskerk.
Huurprijs in Heemskerk in het kort
- Gemiddelde huur
- € 738
- Laagste - hoogste huur
- € 389 - € 1.611
- Gemiddelde oppervlakte
- 80 m²
- Aanbiedingen sinds 2018
- 590
De gemiddelde huur in Heemskerk is € 25 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713. Bekijk het actuele huuraanbod in Heemskerk of lees meer over huurwoningen in Heemskerk. Landelijke cijfers vind je op de pagina huurprijzen in Nederland.
Bron: aanbod van woningcorporaties en verhuurders op Verhuur-pagina.nl. Het gaat om vraaghuur (de huur waarvoor een woning wordt aangeboden), niet om de huur van zittende huurders.
De aantallen zijn alle aanbiedingen in onze gegevens sinds 2018, dus ook woningen die al verhuurd zijn. Het zijn niet de woningen die nu beschikbaar zijn. Huurprijzen onder € 200 laten we weg omdat het meestal invoerfouten zijn.
Gegevens bijgewerkt: 06-11-2026
Huurprijsontwikkeling per jaar
Volgens de aanbiedingen 2022 tot en met 2026 is de gemiddelde huur gedaald van € 828 naar € 816 per maand.
| Jaar | Gemiddelde huur | € per m² | Aanbiedingen |
|---|---|---|---|
| 2022 | € 828 | € 11,48 | 14 |
| 2023 | € 724 | € 9,26 | 150 |
| 2024 | € 708 | € 9,36 | 222 |
| 2025 | € 731 | € 9,39 | 103 |
| 2026 | € 816 | € 10,85 | 55 |
Huurprijs per type woning
| Type woning | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|---|
| Galerijflat | € 698 | 72 m² | 237 |
| Tussenwoning | € 764 | 91 m² | 149 |
| Portiekflat | € 706 | 63 m² | 82 |
| Hoekwoning | € 757 | 86 m² | 41 |
| Corridorflat | € 786 | 66 m² | 33 |
| Maisonnette | € 958 | 92 m² | 26 |
| Benedenwoning | € 755 | 69 m² | 10 |
Huurprijzen per wijk in Heemskerk
De aantallen zijn alle aanbiedingen sinds 2018, ook al verhuurde woningen. Op de wijkpagina zie je het huidige aanbod en eerder aangeboden woningen.
| Wijk | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|
| Wijk 05 Poelenburg en Oosterzij | € 694 | 165 |
| Wijk 08 Assumburg | € 776 | 136 |
| Wijk 06 Noordbroek en De Trompet | € 703 | 131 |
| Wijk 10 Broekpolder | € 911 | 43 |
| Wijk 07 Kerkbeek | € 698 | 41 |
| Wijk 02 Commandeurs en Marquette | € 687 | 26 |
| Wijk 01 Heemskerk-Dorp | € 744 | 24 |
| Wijk 09 Hoogdorp en Waterakkers | € 837 | 21 |
| Wijk 03 Hofland, Oosterwijk en Zuidbroek | € 629 | 3 |
Huurprijzen per buurt in Heemskerk
De buurten met de meeste aanbiedingen sinds 2018. Waar er woningen in die buurt te zien zijn, linkt de buurt naar het huurwoningaanbod.
| Buurt | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|---|
| Oosterzij | € 659 | 79 m² | 94 |
| Verzetstrijdersbuurt | € 750 | 66 m² | 93 |
| De Die | € 742 | 91 m² | 85 |
| De Citadel | € 911 | 89 m² | 43 |
| Breedweer | € 640 | 72 m² | 40 |
| Poelenburg | € 684 | 78 m² | 38 |
| Commandeurs | € 687 | 83 m² | 26 |
| Beijerlust | € 945 | 84 m² | 22 |
| Neksloot | € 846 | 94 m² | 21 |
| Slotherenbuurt | € 716 | 71 m² | 21 |
Woningcorporaties met de meeste aanbiedingen
| Woningcorporatie | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|
| Woonopmaat | € 713 | 488 |
| Woonzorg Haarlem | € 760 | 64 |
| Pre Wonen | € 1.034 | 36 |
| Woonzorg Amsterdam | € 776 | 2 |
Methodologie
Gebaseerd op 590 gepubliceerde huuraanbiedingen van woningcorporaties tussen 2018 en 2026. We tellen de bruto huur per maand; parkeerplaatsen en onrealistische waardes (onder € 200 of boven € 5.000) zijn uitgesloten. Huur per m² is alleen berekend voor woningen met een bekende oppervlakte. Het zijn aanbodprijzen en dus geen gemiddelde van alle lopende huurcontracten.
Veelgestelde vragen
- Wat is de gemiddelde huurprijs in Heemskerk?
- De gemiddelde bruto huur van sociale huurwoningen in Heemskerk is € 738 per maand, gebaseerd op 590 huuraanbiedingen.
- Is huren in Heemskerk duurder dan het landelijk gemiddelde?
- De gemiddelde huur in Heemskerk is € 25 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713 per maand.
- Hoeveel vierkante meter krijg je voor je huur in Heemskerk?
- Een gemiddelde huurwoning in Heemskerk is 79,5 m² groot, wat neerkomt op gemiddeld € 9,61 per m² per maand.
- In welke buurt in Heemskerk zijn de meeste huurwoningen aangeboden?
- In Oosterzij zijn de meeste huuraanbiedingen gepubliceerd (94 sinds 2018), met een gemiddelde huur van € 659 per maand.
Verder kijken
Bekijk alle huurwoningen in Heemskerk →
Huurprijzen in andere steden
Reageer snel op nieuwe huurwoningen
Reageer als eerste