Huurprijzen sociale huur in Muiden
Gemiddeld € 620 per maand (€ 13,71 per m²) voor een sociale huurwoning in Muiden.
Huurprijs in Muiden in het kort
- Gemiddelde huur
- € 620
- Laagste - hoogste huur
- € 200 - € 1.169
- Gemiddelde oppervlakte
- 52 m²
- Aanbiedingen sinds 2019
- 296
De gemiddelde huur in Muiden is € 93 lager dan het landelijk gemiddelde van € 713. Bekijk het actuele huuraanbod in Muiden of lees meer over huurwoningen in Muiden. Landelijke cijfers vind je op de pagina huurprijzen in Nederland.
Bron: aanbod van woningcorporaties en verhuurders op Verhuur-pagina.nl. Het gaat om vraaghuur (de huur waarvoor een woning wordt aangeboden), niet om de huur van zittende huurders.
De aantallen zijn alle aanbiedingen in onze gegevens sinds 2019, dus ook woningen die al verhuurd zijn. Het zijn niet de woningen die nu beschikbaar zijn. Huurprijzen onder € 200 laten we weg omdat het meestal invoerfouten zijn.
Gegevens bijgewerkt: 06-11-2026
Huurprijsontwikkeling per jaar
Volgens de aanbiedingen 2020 tot en met 2024 is de gemiddelde huur gedaald van € 615 naar € 600 per maand.
| Jaar | Gemiddelde huur | € per m² | Aanbiedingen |
|---|---|---|---|
| 2020 | € 615 | € 18,83 | 39 |
| 2021 | € 626 | € 14,38 | 39 |
| 2022 | € 612 | € 15,90 | 40 |
| 2023 | € 627 | € 10,77 | 107 |
| 2024 | € 600 | € 15,77 | 33 |
Huurprijs per type woning
| Type woning | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2019 |
|---|---|---|---|
| Tussenwoning | € 682 | 48 m² | 92 |
| Galerijflat | € 647 | 63 m² | 55 |
| Benedenwoning | € 490 | 22 m² | 46 |
| Hoekwoning | € 672 | 54 m² | 38 |
| Maisonnette | € 550 | 39 m² | 37 |
Huurprijzen per wijk in Muiden
De aantallen zijn alle aanbiedingen sinds 2019, ook al verhuurde woningen. Op de wijkpagina zie je het huidige aanbod en eerder aangeboden woningen.
| Wijk | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2019 |
|---|---|---|
| Muiden | € 620 | 296 |
Huurprijzen per buurt in Muiden
De buurten met de meeste aanbiedingen sinds 2019. Waar er woningen in die buurt te zien zijn, linkt de buurt naar het huurwoningaanbod.
| Buurt | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2019 |
|---|---|---|---|
| Vesting Muiden | € 552 | 31 m² | 127 |
| Krijgsman | € 674 | 53 m² | 98 |
| Mariahoeve Muiden | € 668 | 65 m² | 71 |
Woningcorporaties met de meeste aanbiedingen
| Woningcorporatie | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2019 |
|---|---|---|
| G&O Gooi en Vecht | € 621 | 178 |
| Ymere Gooi en Vecht | € 620 | 110 |
| Ymere Almere | € 688 | 5 |
| Ymere | € 626 | 2 |
| Habitavi | € 200 | 1 |
Methodologie
Gebaseerd op 296 gepubliceerde huuraanbiedingen van woningcorporaties tussen 2019 en 2026. We tellen de bruto huur per maand; parkeerplaatsen en onrealistische waardes (onder € 200 of boven € 5.000) zijn uitgesloten. Huur per m² is alleen berekend voor woningen met een bekende oppervlakte. Het zijn aanbodprijzen en dus geen gemiddelde van alle lopende huurcontracten.
Veelgestelde vragen
- Wat is de gemiddelde huurprijs in Muiden?
- De gemiddelde bruto huur van sociale huurwoningen in Muiden is € 620 per maand, gebaseerd op 296 huuraanbiedingen.
- Is huren in Muiden duurder dan het landelijk gemiddelde?
- De gemiddelde huur in Muiden is € 93 lager dan het landelijk gemiddelde van € 713 per maand.
- Hoeveel vierkante meter krijg je voor je huur in Muiden?
- Een gemiddelde huurwoning in Muiden is 51,7 m² groot, wat neerkomt op gemiddeld € 13,71 per m² per maand.
- In welke buurt in Muiden zijn de meeste huurwoningen aangeboden?
- In Vesting Muiden zijn de meeste huuraanbiedingen gepubliceerd (127 sinds 2019), met een gemiddelde huur van € 552 per maand.
Verder kijken
Bekijk alle huurwoningen in Muiden →
Huurprijzen in andere steden
Reageer snel op nieuwe huurwoningen
Reageer als eerste