Huurprijzen sociale huur in Ouderkerk aan de Amstel
Gemiddeld € 835 per maand (€ 12,31 per m²) voor een sociale huurwoning in Ouderkerk aan de Amstel.
Huurprijs in Ouderkerk aan de Amstel in het kort
- Gemiddelde huur
- € 835
- Laagste - hoogste huur
- € 410 - € 1.387
- Gemiddelde oppervlakte
- 59 m²
- Aanbiedingen sinds 2018
- 396
De gemiddelde huur in Ouderkerk aan de Amstel is € 122 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713. Bekijk het actuele huuraanbod in Ouderkerk aan de Amstel of lees meer over huurwoningen in Ouderkerk aan de Amstel. Landelijke cijfers vind je op de pagina huurprijzen in Nederland.
Bron: aanbod van woningcorporaties en verhuurders op Verhuur-pagina.nl. Het gaat om vraaghuur (de huur waarvoor een woning wordt aangeboden), niet om de huur van zittende huurders.
De aantallen zijn alle aanbiedingen in onze gegevens sinds 2018, dus ook woningen die al verhuurd zijn. Het zijn niet de woningen die nu beschikbaar zijn. Huurprijzen onder € 200 laten we weg omdat het meestal invoerfouten zijn.
Gegevens bijgewerkt: 05-11-2026
Huurprijsontwikkeling per jaar
Volgens de aanbiedingen 2022 tot en met 2026 is de gemiddelde huur gestegen van € 802 naar € 915 per maand.
| Jaar | Gemiddelde huur | € per m² | Aanbiedingen |
|---|---|---|---|
| 2022 | € 802 | € 11,49 | 74 |
| 2023 | € 834 | € 11,88 | 51 |
| 2024 | € 857 | € 12,82 | 66 |
| 2025 | € 873 | € 13,76 | 26 |
| 2026 | € 915 | € 16,26 | 18 |
Huurprijs per type woning
| Type woning | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|---|
| Galerijflat | € 808 | 52 m² | 226 |
| Tussenwoning | € 805 | 69 m² | 65 |
| Corridorflat | € 1.187 | 68 m² | 29 |
| Benedenwoning | € 812 | 52 m² | 25 |
| Hoekwoning | € 815 | 68 m² | 19 |
| Portiekflat | € 756 | 57 m² | 18 |
Huurprijzen per wijk in Ouderkerk aan de Amstel
De aantallen zijn alle aanbiedingen sinds 2018, ook al verhuurde woningen. Op de wijkpagina zie je het huidige aanbod en eerder aangeboden woningen.
| Wijk | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|
| Wijk 00 | € 835 | 396 |
Huurprijzen per buurt in Ouderkerk aan de Amstel
De buurten met de meeste aanbiedingen sinds 2018. Waar er woningen in die buurt te zien zijn, linkt de buurt naar het huurwoningaanbod.
| Buurt | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|---|
| Ouderkerk aan de Amstel | € 835 | 59 m² | 395 |
| Verspreide huizen langs De Bullewijk en De Hole | € 737 | - | 1 |
Woningcorporaties met de meeste aanbiedingen
| Woningcorporatie | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|
| Eigen Haard | € 737 | 208 |
| Woonzorg Amsterdam | € 945 | 186 |
| HousingNet V.O.F. | € 825 | 2 |
Methodologie
Gebaseerd op 396 gepubliceerde huuraanbiedingen van woningcorporaties tussen 2018 en 2026. We tellen de bruto huur per maand; parkeerplaatsen en onrealistische waardes (onder € 200 of boven € 5.000) zijn uitgesloten. Huur per m² is alleen berekend voor woningen met een bekende oppervlakte. Het zijn aanbodprijzen en dus geen gemiddelde van alle lopende huurcontracten.
Veelgestelde vragen
- Wat is de gemiddelde huurprijs in Ouderkerk aan de Amstel?
- De gemiddelde bruto huur van sociale huurwoningen in Ouderkerk aan de Amstel is € 835 per maand, gebaseerd op 396 huuraanbiedingen.
- Is huren in Ouderkerk aan de Amstel duurder dan het landelijk gemiddelde?
- De gemiddelde huur in Ouderkerk aan de Amstel is € 122 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713 per maand.
- Hoeveel vierkante meter krijg je voor je huur in Ouderkerk aan de Amstel?
- Een gemiddelde huurwoning in Ouderkerk aan de Amstel is 58,8 m² groot, wat neerkomt op gemiddeld € 12,31 per m² per maand.
- In welke buurt in Ouderkerk aan de Amstel zijn de meeste huurwoningen aangeboden?
- In Ouderkerk aan de Amstel zijn de meeste huuraanbiedingen gepubliceerd (395 sinds 2018), met een gemiddelde huur van € 835 per maand.
Verder kijken
Bekijk alle huurwoningen in Ouderkerk aan de Amstel →
Huurprijzen in andere steden
Reageer snel op nieuwe huurwoningen
Reageer als eerste