Huurprijzen sociale huur in Uithuizermeeden
Gemiddeld € 601 per maand (€ 7,48 per m²) voor een sociale huurwoning in Uithuizermeeden.
Huurprijs in Uithuizermeeden in het kort
- Gemiddelde huur
- € 601
- Laagste - hoogste huur
- € 429 - € 845
- Gemiddelde oppervlakte
- 82 m²
- Aanbiedingen sinds 2020
- 180
De gemiddelde huur in Uithuizermeeden is € 112 lager dan het landelijk gemiddelde van € 713. Bekijk het actuele huuraanbod in Uithuizermeeden of lees meer over huurwoningen in Uithuizermeeden. Landelijke cijfers vind je op de pagina huurprijzen in Nederland.
Bron: aanbod van woningcorporaties en verhuurders op Verhuur-pagina.nl. Het gaat om vraaghuur (de huur waarvoor een woning wordt aangeboden), niet om de huur van zittende huurders.
De aantallen zijn alle aanbiedingen in onze gegevens sinds 2020, dus ook woningen die al verhuurd zijn. Het zijn niet de woningen die nu beschikbaar zijn. Huurprijzen onder € 200 laten we weg omdat het meestal invoerfouten zijn.
Gegevens bijgewerkt: 06-11-2026
Huurprijsontwikkeling per jaar
Volgens de aanbiedingen 2020 tot en met 2024 is de gemiddelde huur gestegen van € 618 naar € 637 per maand.
| Jaar | Gemiddelde huur | € per m² | Aanbiedingen |
|---|---|---|---|
| 2020 | € 618 | € 7,88 | 29 |
| 2021 | € 547 | € 7,57 | 29 |
| 2022 | € 550 | € 7,01 | 24 |
| 2023 | € 565 | € 7,51 | 29 |
| 2024 | € 637 | € 7,19 | 53 |
Huurprijs per type woning
| Type woning | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2020 |
|---|---|---|---|
| Twee-onder-een-kapwoning | € 610 | 84 m² | 61 |
| Tussenwoning | € 588 | 82 m² | 34 |
| Eindwoning | € 655 | 99 m² | 23 |
| Hoekwoning | € 624 | 94 m² | 21 |
| Benedenwoning | € 472 | 56 m² | 16 |
| Bovenwoning | € 473 | 54 m² | 11 |
Huurprijzen per wijk in Uithuizermeeden
De aantallen zijn alle aanbiedingen sinds 2020, ook al verhuurde woningen. Op de wijkpagina zie je het huidige aanbod en eerder aangeboden woningen.
| Wijk | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2020 |
|---|---|---|
| Uithuizermeeden | € 601 | 180 |
Huurprijzen per buurt in Uithuizermeeden
De buurten met de meeste aanbiedingen sinds 2020. Waar er woningen in die buurt te zien zijn, linkt de buurt naar het huurwoningaanbod.
| Buurt | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2020 |
|---|---|---|---|
| Uithuizermeeden Noord | € 627 | 89 m² | 150 |
| Uithuizermeeden Zuid | € 467 | 55 m² | 30 |
Woningcorporaties met de meeste aanbiedingen
| Woningcorporatie | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2020 |
|---|---|---|
| Wierden en Borgen Boven Groningen | € 596 | 171 |
| Wierden en Borgen | € 702 | 9 |
Methodologie
Gebaseerd op 180 gepubliceerde huuraanbiedingen van woningcorporaties tussen 2020 en 2026. We tellen de bruto huur per maand; parkeerplaatsen en onrealistische waardes (onder € 200 of boven € 5.000) zijn uitgesloten. Huur per m² is alleen berekend voor woningen met een bekende oppervlakte. Het zijn aanbodprijzen en dus geen gemiddelde van alle lopende huurcontracten.
Veelgestelde vragen
- Wat is de gemiddelde huurprijs in Uithuizermeeden?
- De gemiddelde bruto huur van sociale huurwoningen in Uithuizermeeden is € 601 per maand, gebaseerd op 180 huuraanbiedingen.
- Is huren in Uithuizermeeden duurder dan het landelijk gemiddelde?
- De gemiddelde huur in Uithuizermeeden is € 112 lager dan het landelijk gemiddelde van € 713 per maand.
- Hoeveel vierkante meter krijg je voor je huur in Uithuizermeeden?
- Een gemiddelde huurwoning in Uithuizermeeden is 82,4 m² groot, wat neerkomt op gemiddeld € 7,48 per m² per maand.
- In welke buurt in Uithuizermeeden zijn de meeste huurwoningen aangeboden?
- In Uithuizermeeden Noord zijn de meeste huuraanbiedingen gepubliceerd (150 sinds 2020), met een gemiddelde huur van € 627 per maand.
Verder kijken
Bekijk alle huurwoningen in Uithuizermeeden →
Huurprijzen in andere steden
Reageer snel op nieuwe huurwoningen
Reageer als eerste