Huurprijzen sociale huur in Velsen-Noord
Gemiddeld € 637 per maand (€ 11,81 per m²) voor een sociale huurwoning in Velsen-Noord.
Huurprijs in Velsen-Noord in het kort
- Gemiddelde huur
- € 637
- Laagste - hoogste huur
- € 337 - € 1.104
- Gemiddelde oppervlakte
- 61 m²
- Aanbiedingen sinds 2018
- 602
De gemiddelde huur in Velsen-Noord is € 76 lager dan het landelijk gemiddelde van € 713. Bekijk het actuele huuraanbod in Velsen-Noord of lees meer over huurwoningen in Velsen-Noord. Landelijke cijfers vind je op de pagina huurprijzen in Nederland.
Bron: aanbod van woningcorporaties en verhuurders op Verhuur-pagina.nl. Het gaat om vraaghuur (de huur waarvoor een woning wordt aangeboden), niet om de huur van zittende huurders.
De aantallen zijn alle aanbiedingen in onze gegevens sinds 2018, dus ook woningen die al verhuurd zijn. Het zijn niet de woningen die nu beschikbaar zijn. Huurprijzen onder € 200 laten we weg omdat het meestal invoerfouten zijn.
Gegevens bijgewerkt: 06-11-2026
Huurprijsontwikkeling per jaar
Volgens de aanbiedingen 2021 tot en met 2025 is de gemiddelde huur gestegen van € 542 naar € 777 per maand.
| Jaar | Gemiddelde huur | € per m² | Aanbiedingen |
|---|---|---|---|
| 2021 | € 542 | € 7,48 | 79 |
| 2022 | € 622 | € 8,33 | 70 |
| 2023 | € 686 | € 12,72 | 96 |
| 2024 | € 731 | € 12,90 | 119 |
| 2025 | € 777 | € 14,17 | 33 |
Huurprijs per type woning
| Type woning | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|---|
| Galerijflat | € 620 | 47 m² | 146 |
| Portiekwoning | € 673 | 78 m² | 117 |
| Tussenwoning | € 678 | 68 m² | 102 |
| Portiekflat | € 566 | 54 m² | 57 |
| Bovenwoning | € 621 | 59 m² | 50 |
| Benedenwoning | € 588 | 48 m² | 47 |
| Maisonnette | € 686 | 71 m² | 38 |
| Hoekwoning | € 638 | 48 m² | 22 |
Huurprijzen per wijk in Velsen-Noord
De aantallen zijn alle aanbiedingen sinds 2018, ook al verhuurde woningen. Op de wijkpagina zie je het huidige aanbod en eerder aangeboden woningen.
| Wijk | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|
| Wijk 05 Velsen-Noord | € 637 | 602 |
Huurprijzen per buurt in Velsen-Noord
De buurten met de meeste aanbiedingen sinds 2018. Waar er woningen in die buurt te zien zijn, linkt de buurt naar het huurwoningaanbod.
| Buurt | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|---|
| Gildenbuurt | € 649 | 72 m² | 208 |
| Van Gelderbuurt | € 629 | 56 m² | 193 |
| Duinvlietbuurt | € 608 | 51 m² | 96 |
| Wijkermeerbuurt | € 670 | 63 m² | 65 |
| Westerwijkbuurt | € 587 | 63 m² | 32 |
| Watervlietbuurt | € 841 | 75 m² | 8 |
Woningcorporaties met de meeste aanbiedingen
| Woningcorporatie | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2018 |
|---|---|---|
| Velison Wonen | € 624 | 371 |
| Woningbedrijf Velsen | € 659 | 231 |
Methodologie
Gebaseerd op 602 gepubliceerde huuraanbiedingen van woningcorporaties tussen 2018 en 2026. We tellen de bruto huur per maand; parkeerplaatsen en onrealistische waardes (onder € 200 of boven € 5.000) zijn uitgesloten. Huur per m² is alleen berekend voor woningen met een bekende oppervlakte. Het zijn aanbodprijzen en dus geen gemiddelde van alle lopende huurcontracten.
Veelgestelde vragen
- Wat is de gemiddelde huurprijs in Velsen-Noord?
- De gemiddelde bruto huur van sociale huurwoningen in Velsen-Noord is € 637 per maand, gebaseerd op 602 huuraanbiedingen.
- Is huren in Velsen-Noord duurder dan het landelijk gemiddelde?
- De gemiddelde huur in Velsen-Noord is € 76 lager dan het landelijk gemiddelde van € 713 per maand.
- Hoeveel vierkante meter krijg je voor je huur in Velsen-Noord?
- Een gemiddelde huurwoning in Velsen-Noord is 60,7 m² groot, wat neerkomt op gemiddeld € 11,81 per m² per maand.
- In welke buurt in Velsen-Noord zijn de meeste huurwoningen aangeboden?
- In Gildenbuurt zijn de meeste huuraanbiedingen gepubliceerd (208 sinds 2018), met een gemiddelde huur van € 649 per maand.
Verder kijken
Bekijk alle huurwoningen in Velsen-Noord →
Huurprijzen in andere steden
Reageer snel op nieuwe huurwoningen
Reageer als eerste