Huurprijzen sociale huur in Vleuten
Gemiddeld € 765 per maand (€ 11,34 per m²) voor een sociale huurwoning in Vleuten.
Huurprijs in Vleuten in het kort
- Gemiddelde huur
- € 765
- Laagste - hoogste huur
- € 439 - € 1.597
- Gemiddelde oppervlakte
- 72 m²
- Aanbiedingen sinds 2017
- 459
De gemiddelde huur in Vleuten is € 52 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713. Bekijk het actuele huuraanbod in Vleuten of lees meer over huurwoningen in Vleuten. Landelijke cijfers vind je op de pagina huurprijzen in Nederland.
Bron: aanbod van woningcorporaties en verhuurders op Verhuur-pagina.nl. Het gaat om vraaghuur (de huur waarvoor een woning wordt aangeboden), niet om de huur van zittende huurders.
De aantallen zijn alle aanbiedingen in onze gegevens sinds 2017, dus ook woningen die al verhuurd zijn. Het zijn niet de woningen die nu beschikbaar zijn. Huurprijzen onder € 200 laten we weg omdat het meestal invoerfouten zijn.
Gegevens bijgewerkt: 06-11-2026
Huurprijsontwikkeling per jaar
Volgens de aanbiedingen 2022 tot en met 2026 is de gemiddelde huur gestegen van € 730 naar € 977 per maand.
| Jaar | Gemiddelde huur | € per m² | Aanbiedingen |
|---|---|---|---|
| 2022 | € 730 | € 10,22 | 65 |
| 2023 | € 764 | € 11,27 | 72 |
| 2024 | € 771 | € 12,66 | 82 |
| 2025 | € 929 | € 12,17 | 27 |
| 2026 | € 977 | € 13,84 | 16 |
Huurprijs per type woning
| Type woning | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| Corridorflat | € 773 | 63 m² | 116 |
| Tussenwoning | € 813 | 88 m² | 110 |
| Benedenwoning | € 765 | 65 m² | 99 |
| Galerijflat | € 734 | 66 m² | 90 |
| Bovenwoning | € 604 | 55 m² | 15 |
| Portiekflat | € 690 | 55 m² | 12 |
Huurprijzen per wijk in Vleuten
De aantallen zijn alle aanbiedingen sinds 2017, ook al verhuurde woningen. Op de wijkpagina zie je het huidige aanbod en eerder aangeboden woningen.
| Wijk | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| Wijk 10 Vleuten-De Meern | € 765 | 458 |
| Wijk 09 Leidsche Rijn | € 545 | 1 |
Huurprijzen per buurt in Vleuten
De buurten met de meeste aanbiedingen sinds 2017. Waar er woningen in die buurt te zien zijn, linkt de buurt naar het huurwoningaanbod.
| Buurt | Gemiddelde huur | Gemiddeld m² | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|---|
| Vleuten | € 739 | 63 m² | 300 |
| Vleuterweide-West | € 840 | 88 m² | 101 |
| Vleuterweide-Zuid | € 773 | 75 m² | 56 |
| Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum | € 786 | - | 1 |
| Leeuwesteyn | € 545 | 21 m² | 1 |
Woningcorporaties met de meeste aanbiedingen
| Woningcorporatie | Gemiddelde huur | Aanbiedingen sinds 2017 |
|---|---|---|
| Cazas Wonen | € 734 | 314 |
| Portaal Utrecht | € 833 | 134 |
| Woonin | € 788 | 8 |
| StartHousing | € 1.025 | 2 |
| Overige aanbieders regio Utrecht | € 681 | 1 |
Methodologie
Gebaseerd op 459 gepubliceerde huuraanbiedingen van woningcorporaties tussen 2017 en 2026. We tellen de bruto huur per maand; parkeerplaatsen en onrealistische waardes (onder € 200 of boven € 5.000) zijn uitgesloten. Huur per m² is alleen berekend voor woningen met een bekende oppervlakte. Het zijn aanbodprijzen en dus geen gemiddelde van alle lopende huurcontracten.
Veelgestelde vragen
- Wat is de gemiddelde huurprijs in Vleuten?
- De gemiddelde bruto huur van sociale huurwoningen in Vleuten is € 765 per maand, gebaseerd op 459 huuraanbiedingen.
- Is huren in Vleuten duurder dan het landelijk gemiddelde?
- De gemiddelde huur in Vleuten is € 52 hoger dan het landelijk gemiddelde van € 713 per maand.
- Hoeveel vierkante meter krijg je voor je huur in Vleuten?
- Een gemiddelde huurwoning in Vleuten is 72,1 m² groot, wat neerkomt op gemiddeld € 11,34 per m² per maand.
- In welke buurt in Vleuten zijn de meeste huurwoningen aangeboden?
- In Vleuten zijn de meeste huuraanbiedingen gepubliceerd (300 sinds 2017), met een gemiddelde huur van € 739 per maand.
Verder kijken
Bekijk alle huurwoningen in Vleuten →
Huurprijzen in andere steden
Reageer snel op nieuwe huurwoningen
Reageer als eerste